NEW APPROACHES TO THE CONTENT OF PRESCHOOL EDUCATION

Автор(и)

DOI:

https://doi.org/10.24919/2308-4634.2024.308668

Ключові слова:

освіта; дошкільний заклад; зміст; основні парадигми.

Анотація

XXI століття характеризується інноваціями в усіх сферах людської діяльності. Освіта є однією з найнеобхідніших складових життя суспільства і є основою розвитку як важливої соціальної події. В Азербайджані, який йде шляхом демократичного прогресу, освіта ставиться на такому рівні. Сьогодні в літературі спостерігається підхід до освіти з різних позицій. Він пояснюється як результат, процес, система та значення. Під освітою розуміють процес цілеспрямованого навчання і виховання особистості в інтересах суспільства і держави. Дошкільна освіта, яка є першим ступенем загальноосвітньої системи, постійно змінюється, удосконалюється, оновлюється, виконує найважливіше соціальне замовлення суспільства.

Основна мета написання статті – визначити пріоритети розвитку дошкільної освіти, запропонувати інновації, які можна застосувати в цьому напрямку, та оцінити використані традиційні механізми.

Наукова новизна наукової роботи. Від традиційної освіти особистісно-орієнтоване навчання відрізняють важливі особливості, спрямовані на розвиток людини як цілісної особистості. Вони знаходять своє вираження в парадигмах сучасної системи освіти. З цієї точки зору для відповідності вимогам дошкільної освітньої галузі сучасного суспільства важливо здійснювати заходи, спрямовані на всебічний розвиток дітей, виховання батьків, формування компетентності вихователів і педагогів. інші педагогічні працівники.

Біографія автора

Sharafat Bakhishova

доктор педагогічних наук, доцент кафедри педагогіки та дошкільної освіти Азербайджанського державного педагогічного університетуБаку, Азербайджан

Посилання

Abbasov, A.N., Alizade, H.A. Pedagogy. Baku. “Renaissance” publishing house. 2000. pp. 31–32, 202 p.

Agayev, A.A. (2009). Built from the ground up. (literary thoughts). Baku, “Azpoligraf”. p. 328.

Bashirov, A. (2014). Philosophy of education is a component of general philosophy. Scientific works. Baku: TPI. No. 1 pp. 3–5.

Mehrabov, A.O. (2007). Modern problems of Azerbaijani education. Baku: Mütercim, pp. 104–105. 448 p.

Mehdizadeh, M.M. (1982). Ways to improve the educational process in secondary schools. Baku: Maarif. 383 p.

Hajibeyov, U.A. (1985). “Selected works”, Baku: Yazichi. 653 p.

Rustamova, N.M. (2004). History of preschool pedagogy. Baku University Publishing House. p. 159. 350 pages.

Levinger, B. (1996). Critical Transitions: Human Capacity Development Across the Lifespan. Education Development Center, 1996, pp. 56–69.

##submission.downloads##

Опубліковано

2024-09-12

Номер

Розділ

Статті